На Кіровоградщині вирощують банани, ананаси та цитрони – ДОЛИНСЬКА СЬОГОДНІ

На Кіровоградщині вирощують банани, ананаси та цитрони

Тропічні фрукти вирощують у теплиці працівники Богданівського лісництва Чорноліського лісгоспу.

Там росте з десяток екзотичних рослин:  ананаси, апельсин, грейфрут, цитрон, мурайя і кава.  Міні-сад ще молодий, втім інжир і лимон уже плодоносять. Та найбільше лісівники чекають на банановий урожай, передає сайт Єлісавет Сьогодні з посиланням на novosti.kr.ua.

Експерементувати з вирощуванням екзотичних фруктів почала інжернер з лісових культур Олена Кирпа. Першу тропічну рослину отримала в подарунок два роки тому на зустрічі випускників.

Із двох саджанців отримали вісім. Незабаром із цих восьми рослин відокремлять ще кілька нових.

Тут, у теплиці, банани мають достатню кількість вологи та світла. А ще їх підживлюють натуральними органічними добривами.

Розмножуються банани швидко, а тому, коли їх стане більше – продаватимуть.

Виростає банан до півтора метра, каже пані Олена. А тому його можна вирощувати навіть вдома.

Одна рослина дає від стап’ятдесяти до двох сотень бананів. Плодоносити починає на третій рік.  Тепер весь колектив Богданівського лісгоспу з нетерпінням чекає, коли банан зацвіте. Поряд з бананами ростуть молоді саджанці грейфруту, апельсину і чотири сорти лимону. На одному із них є ось такі плоди.

Цієї весни вперше заплодоносила ще одна екзотична рослина – інжир. Урожай збратимуть восени. Дерева інжиру розростаються теж дуже швидко, каже пані Олена. Окрім, у теплиці вирощують кілька саджанців ананасу, цитрон, мурайю, є і кавове дерево.

До них планують підселити кумкват і мандарин. Рослини ще молоді, а тому зацвітуть не скоро. Втім лісівники мають надію, що експеримент з вирощуванням екзотичних рослин буде вдалим і принесе їм хороший урожай.

Джерело:  Єлісавет Сьогодні

Leave a comment

Your email address will not be published.


*